...

شروع ثبت نام سال تحصیلی 1402-1403


در سال تحصیلی 1402-1403 همراه آموزشگاه  100 تمام  باشید 

 • پک تیزهوشان ششم دوره دوم ابتدایی در قالب دروس ریاضی و هوش و ادبیات توسط اساتید مجرب ارائه میگردد

این مجموعه دوره شامل دروس زیر می باشد

 • ریاضی تیزهوشان ششم
 • ادبیات تیزهوشان ششم
 • تست و نکته ریاضی تیزهوشان ششم
 • علوم تیزهوشان ششم
 • هوش و استعداد تحلیلی تیزهوشان ششم

 

 • پک تیزهوشان نهم دوره اول متوسطه در قالب دروس ریاضی و هوش و ادبیات توسط اساتید مجرب ارائه میگردد

این مجموعه دوره شامل دروس زیر می باشد

 • ریاضی تیزهوشان نهم
 • ادبیات و هوش ادبی تیزهوشان نهم
 • تست و نکته ریاضی تیزهوشان نهم
 • علوم تیزهوشان نهم
 • هوش و استعداد تحلیلی تیزهوشان نهم

 

جهت مشاهده دوره ها به صفحه اصلی آموزشگاه صد تمام مراجعه نمایید 

 


تحصیل در تیزهوشان چه مزایایی دارد؟

آزمون تیزهوشان توسط سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان (سمپاد) برگزار می‌شود و دانش‌آموزان ورودی هفتم و ورودی نهم می‌توانند در این آزمون ثبت‌نام کنند. مباحث و سؤالات آزمون تیزهوشان بالاتر از سطح کتاب و جزوه مدرسه است و شما برای قبولی باید زحمت زیادی بکشید.

با توجه به این که دانش‌آموزان در مدارس تیزهوشان از یک فیلتر قوی به نام آزمون تیزهوشان عبور کرده‌اند، اکثر افراد از سطح نسبتاً بالای برخوردار هستند و اگر تفاوتی هم باشد با تلاش و مطالعه بیشتر قابل جبران است. دبیران مدارس تیزهوشان، از دبیران خوب سطح کشور هستند و با توجه به امکانات خوبی که در این مدارس وجود دارد، دانش‌آموزان به خوبی برای آزمون‌های مهمی همچون المپیاد و آزمون سراسری آماده خواهند شد.

علاوه‌ بر این شهریه مدارس تیزهوشان در مقایسه با مدارس غیرانتفاعی بسیار مقرون به‌صرفه‌تر است و شما با قبولی در این مدارس از کلاس‌های بیرون نیز بی‌نیاز خواهید شد. جالب است بدانید که اگر شما در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم پذیرفته شوید، دیگر نیازی نیست برای آزمون ورودی دهم مجدداً آزمون بدهید و تنها با شرط معدل می‌توانید وارد مقطع تحصیلی بعدی بشوید؛ بنابراین اگر هنوز فرصت دارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم شانس خود را از پایه ششم به هفتم امتحان نمایید تا در صورت عدم قبولی نیز مجددا در پایه نهم به دهم شانس مجدد داشته باشید.

 

منابع و مباحث آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

آزمون تیزهوشان ششم به هفتم هر ساله معمولاً در اواخر خرداد ماه برگزار می‌شود. این آزمون شامل دو دفترچه است که هر کدام شامل 60 سؤال استعداد تحلیلی یا همان هوش است. تفاوت دفترچه اول با دفترچه دوم در این است که در دفترچه دوم علاوه‌ بر سنجش هوش و استعداد شما، سرعت‌العمل‌تان نیز سنجیده می‌شود. زمان پاسخگویی به سؤالات دفترچه اول 75 دقیقه و زمان پاسخگویی به سؤالات دفترچه دوم 25 دقیقه می‌باشد.

 

منابع و مباحث آزمون تیزهوشان نهم به دهم

آزمون تیزهوشان نهم به دهم نیز هر ساله یک روز قبل و یا بعد آزمون تیزهوشان ششم در همان خردادماه برگزار می‌شود. این آزمون نیز همانند آزمون تیزهوشان ششم شامل دو دفترچه است با این تفاوت که دفترچه اول مربوط به سؤالات استعداد تحلیلی و دفترچه دوم مربوط به سؤالات استعداد تحصیلی است. منظور از استعداد تحلیلی همان هوش و منظور از استعداد تحصیلی دروس قرآن و معارف اسلامی، زبان و ادبیات فارسی، مطالعات اجتماعی، علوم تجربی و ریاضیات است. شما برای پاسخگویی به سؤالات دفترچه اول 50 دقیقه و برای پاسخگویی به سؤالات دفترچه دوم 70 دقیقه زمان دارید.

 

راهکارهای قبولی در آزمون تیزهوشان چیست؟
 

با توجه به این که سطح سوالات آزمون تیزهوشان بالاتر از کتاب و جزوه مدرسه است، شما تنها با خواندن کتاب و جزوه مدرسه عملاً شانس بالایی برای قبولی در آزمون تیزهوشان نخواهید داشت. به عنوان مثال در آزمون تیزهوشان ششم، مباحث از هوش ششم مطرح می‌شوند و هیچ سؤال مستقیمی از کتاب درسی مطرح نمی‌شود! بنابراین باید خودتان دست به کار شوید.

1) درس خواندن به صورت خودخوان

راهکار اولی که برخی از دانش‌آموزان به سراغ آن می‌روند، درس خواندن به‌صورت خودخوان یا همان (self study) است؛ این یعنی شما خودتان با استفاده از کتاب‌ها و جزوات موجود در بازار و حل تست و تمرین برای آزمون آماده شوید. این راهکار کمی دشوار است به همین دلیل اکثر دانش‌آموزان به سراغ راهکار دوم می‌روند.

2) شرکت در کلاس‌ها و دوره‌های آمادگی آزمون تیزهوشان

مؤسسات و آموزشگاه‌های زیادی در زمینه تیزهوشان فعالیت دارند که شما می‌توانید با تحقیق و پرس‌وجو، یکی از آن‌ها را انتخاب نمایید. یکی از این مؤسسات که نظر بسیاری از دانش‌آموزان را جلب کرده و در سال‌های قبل آمار قبولی بالایی داشته است، آموزشگاه علمی 100 تمام است. دوره‌های این آموزشگاه به سه شکل حضوری، آنلاین و آفلاین (دوره ضبط شده برگزار می‌شود. دوره ضبط شده هوش ششم آموزشگاه علمی 100 تمام جزو دوره‌های کامل و جامع در تیزهوشان هوش است. دوره هوش ششم آموزشگاه علمی 100 تمام در برگیرنده مطالب ۵ کتاب برتر آزمون تیزهوشان در بازار است و همچنین وجود آزمون و تکالیف جهت یادگیری بهتر دانش‌آموزان و بیش از ۷۰ ساعت تدریس و حل بیش از از ۱۰۰۰ عدد مثال مختلف باعث شده تا این دوره بسیار کاربردی شود.